Bodybuilding a genetika – aneb jedno bez druhého fungovat nebude

Bodybuilding a genetika – aneb jedno bez druhého fungovat nebude

Jak spolu souvisí bodybuilding a genetika? Genetika je samotnou alfou i omegou efektivního bodybuildingu. Pomocí genetiky můžete své tělo „natvarovat“ do potřebných proporcí, právě díky genetice můžete ve sportu excelovat, genetika určuje, zda se zapíšete do dějin historie a v neposlední řadě opět GENETIKA kóduje a řídí kardiovaskulární systém, kosterní stavbu i samotné svalstvo. Světoví a uznávání bodybuildeři vděčí za své úspěchy tvrdé dřině, odříkání, pořádnému tréninku, ale především genetice!

Může vás limitovat genetika?

Genetika je magickým slůvkem, které samo o sobě vytváří předpoklady pro vaše úspěchy. Nicméně pokud nejste pro bodybuilding geneticky vybaveni, nezoufejte! Tvrdá dřina dokáže své! I když budete na své úspěchy čekat delší dobu, ve výsledku budete zaručeně spokojeni. V naplňování genetického potenciálu samozřejmě hrají roli další nezbytné faktory – zdravá a vyvážená strava, motivace, prostředí i jeho vybavení. Všechny tyto podněty dovolují sportovci téměř dramatický nárůst jeho výkonosti i svalové hmoty. Geny bohužel mohou naši výkonnost limitovat a to po nejrůznějších stránkách.

Na co má vliv genetika?

Dědictví našich předků má největší vliv na naši sílu, kosterní stavbu, velikost svalstva i kvalitu svalových vláken. Stejně tak vděčíme genetice za kapacitu plic (kterou lze samozřejmě zvětšovat), ohebnosti těla i výdrži. Tyto oblasti lze pravidelným tréninkem, vhodnou motivací a vytrvalostí nadále rozšiřovat, u dalších genetických předpokladů je zdokonalování o mnoho složitější. Hlavní genetické omezení je citelně znát především v oblasti kardiovaskulárního systému. Genetika má tedy vliv takřka na vše – na to, jak bude vaše tělo reagovat na trénink, stravu, ale i další vnější faktory. Pravidelným tréninkem – mnohdy tvrdou dřinou, však můžete dosáhnout těch nejkvalitnějších výsledků i bez potřebné genetické výbavy.

Scroll to Top