TOP 5 bylinek a látek na hubnutí: Které fungují?

Při hubnutí upravte stravu a zapojte cvičení. Aby bylo shazování váhy více účinné, zapomeňte na pilulky na hubnutí a vsaďte na blahodárný vliv bylin. Které bylinky zvolit?

1.      Máta podpoří trávení a zažene chuť k jídlu

Máta peprná harmonizuje trávení, a proto funguje i jako spalovač tuků. Navíc máta spolehlivě zahání chuť k jídlu. Listy máty obsahují hlavně silice, mentol, menthon, menthofuramen, piperot, třísloviny, hořčiny, flavonoidy i kyselinu octovou.

Mátový čaj z čerstvých bylinek nebo ze sušených bylin pomáhá, když si dáte tučné jídlo, nebo když máte po zdravé zelenině nafouklé břicho. Spolehlivě zklidňuje trávení a zmírňuje nadýmání.

Při zažívacích potížích pomáhá také čaj ze sušených květů černého bezu. Pomůže však i urychlit pomalé trávení a podpořit činnost žlučníku. Obsahuje kyselinu chlorogenovou, která má příznivý vliv na úbytek váhy.

bylinky a látky na hubnutí

2.      Smetánka lékařská snižuje hladinu cukru v krvi

Udělejte si med z květů pampelišky, nahořklé listy si přidejte do salátů a při hubnutí využijte i její kořen. Trávicímu systému to prospěje. Smetánka lékařská obsahuje inulin, který mimo jiné stimuluje činnost jater a slinivky a snižuje hladinu cukru v krvi.

Kořen z pampelišky působí i močopudně a pomůže vám, když v těle zadržujete vodu. Zvýšené vylučování vody v podobě odvodnění těla sice nelze považovat za hubnutí, ale váš objem se opravdu může snížit.

bylinky a látky na hubnutí

3.      Kopřiva pro detoxikaci i prevenci chorob

Kopřiva povzbuzuje metabolismus i látkovou výměnu pro výkonnější spalování a podporuje hubnutí. Obsahuje řadu vitaminů B, C či K, minerálních látek a dalších přínosných látek. Zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů, které pak lépe využijí energii z potravy. Podporuje činnost střev a vylučování. Působí močopudně a účinně vás odvodní, pokud trpíte na otoky a zadržujete v těle přebytečnou vodu.

Kopřiva působí i proti chudokrevnosti, jako antirevmatikum, protizánětlivě a urychluje hojení ran. Bojuje proti bakteriím a virům a pomáhá při chorobách jater a žlučníku. Hrst čerstvých lístků stačí přelít vroucí vodou a nechat 10 minut louhovat. Pijte čaj 3x denně jako kúru. Použít můžete i sušenou bylinu.

Podobné odvodňovací účinky má kontryhel, který působí příznivě na zažívací ústrojí. Čaj z kontryhelu pijte 14 dní. Močopudně působí i řebříček obecný, který podporuje krevní oběh, vylučování žaludečních šťáv, zlepšuje trávení a hojí rány.

bylinky a látky na hubnutí

4.      Semena jitrocele indického pro lepší trávení

Ze semen jitrocele indického se získává vláknina neboli psyllium, která na sebe váže vodu, v těle nabobtná, zvětší svůj objem v žaludku více než 20x a nemá žádnou kalorickou hodnotu. Budete déle sytí a déle se vám budou vstřebávat i sacharidy ze střev. Vláknina podporuje peristaltiku a průběh trávení.

Pokud trpíte na celulitidu, vyzkoušejte i břečťan, který působí především na pokožku. Díky látkám zvaným saponiny zmírní příznaky celulitidy. Tentokrát se podívejte na přírodní kosmetiku s obsahem břečtanu a pokožku masírujte.

bylinky a látky na hubnutí

5.      Rozchodnice růžová spaluje tuky

Rozchodnice růžovážluté květy a název dostala podle tvaru listů, které připomínají květy růží. Výtažky z rozchodnice mají pozitivní účinky na náš metabolismus, protože obsahují rosavin, který se řadí mezi přírodní spalovače tuků. Rostlina je chráněná, proto kupujte hotové přípravky, nebo si ji zkuste vypěstovat.

Tato bylina zvýší odolnost organismu, harmonizuje tělesné funkce, pomáhá proti únavě, posiluje nervový systém i paměť. Významně zrychluje metabolismus, takže tělo tuky lépe zpracuje a neusazují se v těle v podobě tukových polštářků.

bylinky a látky na hubnutí

Scroll to Top