Cvičení doma – formování postavy

Cvičení doma - formování postavy

Cvičení doma - formování postavy Ať už potřebujete zhubnout, získat energii anebo formovat vaši postavu, určitě je dobré začít s cvičením. Cvičit, posilovat nebo dělat jakoukoliv podobnou aktivitu můžeme určitě komukoliv doporučit v jakémkoliv věku.

Cvičit se dá i doma, nejen ve fitness centrech a v posilovnách, i když je určitě se potřeba v začátcích informovat o technice a správném cvičením.

K tomu by se mohl hodit osobní trenér, ale ne každý má čas nebo peníze na takového “sparring partnera“. Právě proto jsme pro vás připravili článek se základním cvičením na doma.

Jaké partie cvičit?

Bez nástrojů a činek doma můžete cvičit mnoho různých cviků na základní partie, takže není problém si protáhnout a posílit celé tělo jen doma v pokoji. Postačí vám na to většinou prostor jen pár metrů okolo vás. Mezi hlavní partie, na které se doporučujeme zaměřit patří:

Jak cvičit?

Doporučoval bych cvičit v určitý vyhrazený čas, například několikrát týdně, pokud máte tu možnost. Ideální by bylo 4 týdně zhruba 30 – 90 minut. K formování postavy je důležité nejen nabrání určité svalové hmoty, která bude držet vaši postavu, ale ve většině případů je nutné zbavit se mnoha kilogramů tuku a to bývá problém větší.

Můžete ale také cvičit ještě pravidelněji v menších intervalech, například během celého dne. Tímto způsobem nabíral svaly a trénoval herec Tom Hardy v několika svých filmech.

Tento trénink funguje na principu toho, že tělo dostává pravidelné imulsy, na které musí reagovat změnou. S kombinací dobré stravy pak přichází k rychlému efektu.

Cvičení na hubnutí

Pokud chcete zhubnout tuky, tak je potřeba nastavit tělo na spalování. Energie se samozřejmě spaluje i při klasickém posilování, ale jestliže chcete spalovat tuky efektivně, je potřeba to dělat jinak. Já osobně bych doporučil vyzkoušet nějakou metodu na pár týdnů, kde se držíte cviků a nejlépe také určité stravy. Příkladem může být série T25, o které jsem nedávno slyšel od známého. Jak se v této sérii cvičí se můžete dozvědět na tomto videu, které je přenosem přímo z jejich tréninku.

Podobně fungují například programy Pilates. Jeden z nich jsem zkoušel a i když to není tak náročné, je to docela efektivní a můžu Pilates doporučit.

2 thoughts on “Cvičení doma – formování postavy”

  1. Já cvičím pravidelně doma a zatím se mi daří udržovat postavu v pořádku, ale je fakt, že jsem ektomorf, tak to mám snazší.

  2. Já také cvičím relativně pravidelně. Je hodně důležité mít kvalitní sportovní oblečení. Nejdřív jsem si říkala, že si ho nechám od někoho ušít, ale nakonec jsem koupila a cvičí se mi opravdu bezvadně. Hlavně to parádně odvětrává.

Comments are closed.

Scroll to Top