Kdy a jak začít se cvičením

Kdy a jak začít se cvičením

Se začátkem roku vždy praskají fitness centra a lekce skupinového cvičení ve švech. Hodně lidí si začátek cvičení nadělí na konci roku jako novoroční předsevzetí. Zpravidla jim tato odhodlání ale dlouho nevydrží a v únoru už pomalu vyprchává. S cvičením je samozřejmě možno začít kdykoliv, ale není vhodné k němu přistupovat jako k povinnosti, což zpravidla s novoročním předsevzetím souvisí.
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je lepší zapomenout na novoroční předsevzetí a začít cvičit klidně v červnu. Nejdůležitější je učinit rozhodnutí a pak jeho uskutečnění rozhodně neodkládat. Jakmile totiž řeknete „začnu příští týden“ nebo „zavolám trenérce za pár dní“, věřte, že nezačnete nikdy. Když se rozhodnete cvičit, prostě neváhejte a začněte hned.

Pokud nemáte s cvičením zkušenosti, je velmi vhodné si na začátku zaplatit alespoň pět hodin s osobním trenérem, který vám připraví cvičební plán na míru a ukáže vám správné provádění cviků.

V případě vašeho zájmu vám osobní trenér může poradit i vhodné zdravé stravování, protože chcete-li si zlepšit kondičku, zpevnit si tělo nebo chcete-li shodit nějaké to kilo navíc, vždy by mělo jít pravidelné cvičení ruku v ruce s kvalitní stravou. Využití osobního trenéra se vám sice trochu prodraží, ale můžete to považovat za investici do svého zdraví, kterou vám vaše tělo Kdy a jak začít se cvičením v budoucnu jistě vrátí.
Ať už se rozhodnete pro jakékoliv cvičení, je třeba dodržovat určitou pravidelnost. Je vhodné si dopředu naplánovat, které dny budete nadcházející týden cvičit a toto pak dodržet. A také je nutné zapomenout na výmluvy typu „nemám na cvičení čas, nestíhám, mám hodně práce“, není třeba věnovat cvičení hodiny denně, stačí pár hodin týdně, které určitě ve svém programu najde každý.A jedno důležité upozornění, které se vám bude před začátkem cvičení hodit, abyste s ním neskončili vlastně dříve, než pořádně začnete. Tělo začne na pravidelné cvičení doma nebo ve fitku reagovat nejdříve tak za šest týdnů a nemůžete čekat, že hned po pár hodinách cvičení to na vašem těle bude znát. Pokud jste své tělo zanedbávali několik měsíců ne-li dokonce let, nemůžete po něm chtít, aby se dalo do kupy hned. Všechno chce svůj čas, tak to v žádném případě nevzdávejte!

One Response