Kloubní výživa – nutný doplněk stravy pro seniory i aktivní lidi

Výzkumy prokázaly, že každý druhý občan našeho státu trpí (nebo alespoň jednou trpěl) bolestí kloubů. Tyto bolestivé, nepříjemné problémy mohou být zaviněny z velké části nesprávným, nevyváženým stravováním, nepřiměřenou zátěží kloubů či příliš náročným sportovním výkonem. Statistiky ukazují, že kloubní výživu překvapivě často užívají i velmi mladí lidé – někdy i děti.
Právě v dětství se utváří velmi důležitý základ pro budoucí stav lidských kloubů a chrupavek – záleží jen na nás, jak o tyto části našich těl budeme pečovat. Proto by i děti a velmi mladí lidé měli klást důraz na kvalitní, vyváženou, pravidelnou stravu a pravidelný, avšak ne nijak extrémní sportovní pohyb. Namáhané klouby by se při jakémkoliv sportu měly chránit vhodnou ortopedickou pomůckou – mnohdy vám tato pomůcka může ušetřit v budoucnu spoustu bolestivých chvil.

Čím je osoba starší, tím více potřebuje pečovat o své namáhané, věkem opotřebené klouby. Vhodné přípravky a doplňky stravy mohou pomoci při již vznikající bolesti namáhaných kloubů, přispívají ke zlepšení tvorby pojivových tkání a chrání klouby, svaly i šlachy. S přibývajícím věkem se zejména chrupavky opotřebovávají a je nutné podpořit přirozenou obnovovací schopnost těchto namáhaných míst.

Při výběru kloubní výživy má každý z nás v zásadě tři možnosti: masti, nápoje a tablety. Masti se velmi rychle vstřebávají a rychleji proniknou do centra bolesti, proto jsou vhodné pro lidi, kteří si již na bolestivost kloubů stěžují. Pro prevenci zánětů a onemocnění kloubů jsou naopak vhodné tablety či nápoje. Při nákupu konkrétního výrobku by pak zákazník neměl hledět jen na obal či zajímavou reklamu, ale zejména na složení – platí, že čím více složek má doplněk stravy, tím více kloubům, chrupavkám, šlachám a svalům může pomoci.

Nezávislé recenze kloubní výživy naleznete tady