Ostropestřec na hubnutí: Funguje, nebo ne?

Ostropestřec na hubnutí: Funguje, nebo ne?

Ostropestřec mariánský je přírodní doplněk stravy, který upraví trávení, zlepší regeneraci jater i detoxikaci organismu a ovlivní hladinu cukru i cholesterolu v krvi. Umí pomoci i při hubnutí? Podívejme se, jak jej užívat, aby nejlépe fungoval.

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský – Silybum marianum vypadá jako bodlák. Můžete jej znát pod názvem kardus mariánský, strakáč, bílý trn, ostrolist i podstřel. Už staří Římané jej užívali na nemoci žlučníku a jater, staří Řekové zase při uštknutí hadů a píchnutí jedovatého hmyzu. Je to jednoletádvouletá rostlina s výškou až 150 cm a sklízí se v září a říjnu. Využívají se hlavně semena obsahující olej, bílkoviny, tyramin, histamin, aminokyseliny, quercitin, vitamin E a antioxidant silymarin.

Ostropestřec na hubnutí: Funguje, nebo ne?

Co je silymarin

Jde o skvělý antioxidant s protizánětlivými účinky. Silymarin je název pro komplex bioflavonoidů, jejichž pozitivní účinky potvrdila řada studií. Užívá se při léčbě jaterních onemocnění na regeneraci, a to i u alkoholiků a drogově závislých. Pomáhá očistit tělo i při otravě houbami nebo pro posílení těla po chemoterapii. Pro podporu jater, žlučníku i střev se užívá i preventivně. Má schopnost inhibovat volné radikály produkované během metabolismu toxických látek.

Ostropestřec a hubnutí

Ostropestřec pozitivně působí na činnost srdce, bolesti hlavy, zmírnění závratí a nevolnosti při cestování. Bylina pomáhá i při hubnutí. Stimuluje činnost střev a pročišťuje organismus při detoxikaci těla, pomáhá při regulaci hladiny cukru krvi a cholesterolu. K hubnutí rozhodně pomůže. Doporučuje se při očistných kúrách. Podporuje látkovou výměnu a jako antioxidant i posiluje imunitu.

hubnutí

Snadnější a účinnější hubnutí

Ostropestřec urychlí a usnadní hubnutí. Pročišťuje tělo, zlepšuje metabolismus a reguluje hladinu hormonů. Nejlépe funguje, když současně upravíte životosprávu. Omezte stres, dbejte na dostatek odpočinku i pohybu, dostatečný pitný režim, omezte alkohol a kouření. Vařte z čerstvých surovin a omezte potraviny s delší trvanlivostí, chemickými látkami a špatně stravitelnými cukry a tuky. To zanáší tělo škodlivými látkami, vede ke špatnému trávení, únavě, nemocem a přibírání.

Toxiny zanášejí játra, zpomalují metabolismus a tělo spaluje méně kalorií. Málo fungující střeva způsobují zácpu, plynatost i horší vstřebávání minerálů a vitamínů. Ostropestřec střeva čistí, odstraní z nich přebytečnou váhu a zajistí pravidelné vyprazdňování. Pročištěné tělo lépe spaluje tuky, pravidelná strava nenutí dělat zbytečné zásoby a množství podkožního tuku se snižuje.

Jak bylinu nejlépe konzumovat

Nejvíce benefitů dodají drcená semena, která se snadno vstřebávají, pročišťují tělo a současně uvolňují látky. Užívejte 3x až 4x denně 1 lžičku před nebo po jídle. Drcená semínka se dají konzumovat přímo, přidávat do kaší a jogurtů. Volte pokrmy bohaté na bílkoviny, vlákninu, vitamíny i minerály, hlavně hodně zeleniny, pravidelně 5x denně. Jídlo nevynechávejte, ať dojde k úbytku váhy a ne k ukládání tukových zásob. Omezte zbytečné sacharidy.

Ostropestřec na hubnutí: Funguje, nebo ne?

Způsoby využití semen ostropestřce

Semínka je lepší kupovat vcelku a rozemlít si jen trochu těsně před použitím, aby byla čerstvá. Rozemletá semena mají dobu spotřeby jen 14 dní, pak se kazí. Čerstvá mletá či drcená semena mají nejvíce prospěšných látek.

Na odvar dejte 1 lžíci rozdrcených semínek, povařte 1/4 hodiny1 litru vody, odstavte, přeceďte a pijte před jídlem nebo během něj. Směs rozdrcených semínek v sáčcích připravujte jako klasický čaj. Ostropestřecový olej nebo sirup je konzumuje v dávce 1 až 2 lžičky denně.

Na domácí tinkturu dejte 100 g semínek, zalijte 1 l 40% alkoholu a rozmixujte. Nechejte louhovat 1 měsíc na světle a protřepávejte. Přeceděnou tinkturu užívejte po 30 kapkách 3x denně. Výtažek z ostropestřce se dá pořídit i v kapslích.

Minimální ozdravná kúra má trvat alespoň 3 týdny. Pro podporu hubnutí po celou dobu redukčního programu. Pro zvýšení hubnoucího efektu doporučujeme přidat další bylinky na hubnutí, jako je guarana, garnicie kambodžská, zelený čaj, kofein, nebo třeba látku zvanou chitosan.

Scroll to Top