7 nejlepších přírodních spalovačů tuků na hubnutí

hubnutí

Pokud při hubnutí vyvážený jídelníček kombinujete s pravidelným pohybem, pak půjdou kilogramy lépe dolů a tuky přeměníte ve svaly i s pomocí přírodních spalovačů tuků. Přinášíme vám ty nejúčinnější.

1.      Chitosan

Chitosan je cukr z krunýře mořských živočichů jako krab, humr a kreveta. Řeší potíže spojené s trávením, pomáhá léčit obezitu, Crohnovu nemoc i snižovat vysokou hladinu cholesterolu. Plastičtí chirurgové ho používají pro hojení ran. Používá se v přípravcích podporujících hubnutí. Umí na sebe navázat velké množství tuků, ty se nevstřebávají, projdou trávicím traktem a tělo je vyloučí. Můžete ho zkusit v doplňcích pro podporu hubnutí s chitosanem.

2.      Káva a kofein

Dejte si 2 až 4 šálky kávy denně bez mléka a cukru. Kofein zrychlí metabolismus až o 11 % a spalování tuků až o 29 %. Lépe se vstřebá z kávy než z doplňků stravy. Dejte si hodinu před fyzickou aktivitou silnější espresso.

přírodní spalovače tuků na hubnutí

3.      Zelený čaj

Efektivní spalování tuků podpoří 2 šálky zeleného čaje denně, který obsahuje hodně antioxidantu ECGCepigalokatechinu galátu, který zvyšuje v těle hladinu hormonu noradrenalinu, jenž podpoří spalování tuku zejména v oblasti břicha. Zrychluje metabolismus, zvyšuje denní energetický výdej, podporuje hubnutí a obsažené látky zpomalují ukládání tuku v těle.

4.      Guarana

Guarana obsahuje vysoké množství kofeinu. Používá se k efektivnímu spalování tuků, snížení chuti k jídlu, zrychlení metabolismu a celkovému hubnutí. Obsahuje hodně kofeinu, proto dbejte na přesné dávkování.

přírodní spalovače tuků na hubnutí

5.      Quinoa

Quinoa obsahuje vysoce kvalitní sacharidy, ze kterých nepřibíráte na váze. Obsahuje i mnoho vlákniny a bílkovin, které vás zasytí. Nízký glykemický index vám navíc téměř nezvedne hladinu cukru v krvi.

6.      Koření jako chilli papričky, černý pepř a skořice

  • Chilli papričky obsahují látku kapsaicin, která patří k nejúčinnějším přírodním spalovačům tuků. Navíc snižuje hromadění tukových zásob v těle a výrazně zrychluje metabolismus.
  • Černý pepř obsahuje piperin, který snižuje tvorbu tukových buněk v těle, zrychluje metabolismus a tím zrychluje spalování a podporuje hubnutí.
  • Skořice skvěle spaluje tuky zejména kolem pasu a snižuje nepříznivé účinky konzumace tučnýchmírou ji musí konzumovat lidé s nemocemi jater a lidé užívající léky na ředění krve.

nejlepší přírodní spalovače tuků na hubnutí

7.      Ovoce a zelenina

  • Grapefruit si dejte několikrát do týdne. Patří k výborným spalovačům tuků. Zrychluje metabolismus, podporuje spalování tuků a potlačuje chuť k jídlu. Zbaví vás pocitu hladu a efektivně sníží pocit cukru v krvi.
  • Ananas je oblíbený přírodní spalovač tuků. Tropické ovoce obsahuje enzym bromelain, který omezuje ukládání tuku v těle a podporuje vylučování tuku.
  • Jablka jsou účinný spalovač tuků. Uspokojí chuť na sladké a neškodí tělu jako zpracované cukry, díky kterým tělo tuky uchovává. Navíc má velké množství vlákniny a vody, což zvyšuje pocit sytosti.
  • Borůvky mají malý obsah kalorií, ale vysoké množství antioxidantů a vlákniny, která podporuje trávení. Půl hrnku borůvek má jen 40 kalorií.
  • Zelenina obsahuje spoustu vitaminů a vlákniny, proto si jí dejte 2 hrnky denně. Připravit si můžete i smoothie z ovoce a zeleniny se spoustou živin.

Problémy s hubnutím a jeho pozitivními výsledky jsou z velké částí závislé na volbě pravidelné a vyvážené stravy doplněné dostatkem pohybu pro výdej energie. Spalovače tuků, které pomáhají hubnout, najdete v širokém spektru běžně dostupných potravin, nápojů a přírodních potravinových doplňků v podobě spalovačů tuků, které se stanou účinným pomocníkem na cestě k vysněné postavě.

Zdroj informací:

https://www.harmoline.cz/nejlepsi-spalovac-tuku/

Scroll to Top