Regenerace jater a ostropestřec

Ostropestřec je, v moderní době již celkem známá léčivá bylina, pocházející z oblasti Středomoří. Je ne nepodobná našemu bodláku a můžete ji znát i pod méně častým názvem „Kristova koruna“ či „mariánský bodlák“. Dorůstá výšky i dvou metrů a má fialové květy. Listy a hlavně olejnatá semena tohoto bodláku jsou drogou, která se využívá zejména k přírodní léčbě jaterních onemocnění.

Zázrak známý již z dob antiky

Léčivé účinky ostropestřce mariánského byly známy již v antice. V první řadě se ostropestřec využívá zejména k léčbě a prevenci všech druhů jaterních onemocnění. Jeho semena jsou považovány za nejlepší existující lék na játra. Ta jsou životně důležitým orgánem a je nutné o ně pečovat. Mimo jiné je ostropestřec vhodný k léčbě žlučníkových onemocnění a některých dalších nemocí trávicího ústrojí.

Dále má ostropestřec významný vliv v léčbě poruch krevního oběhu, prospívá při nízkém krevním tlaku, tonizuje cévy a je vhodným doplňkem stravy při léčbě srdečních onemocnění. Posiluje činnost organismu jak celku, umí léčit kopřivku i sennou rýmu, odstraňuje nevolnost při cestování a napomáhá při astmatických záchvatech. Drcená semena ostropestřce se využívají k přípravě čaje, ale dají se jíst i samotná.

Kupte si ostropestřec v granulované formě a začněte s očistou jater
 

 

Další zdroje: Jak na očistu jater a idnes a článek na stejné téma

One Response