Začátky ve fitness centru

Začátky ve fitness centru

V předchozích článcích už jsme zmiňovali pár tipů při cvičení, šlo ovšem většinou o rady pro ty, kteří se zabývají kalisthenikou a cvičí doma. Pro mnoho lidí je ale lepší fitness centrum nebo posilovna, ať už kvůli tomu, že tam potkají své známé, anebo (a to především) kvůli lepšímu vybavení.

Začátky ve fitness centru Fitness centrum může mít pro mnoho lidí určité výhody, ovšem pokud jste tam nikdy nebyli a chystáte se do fitka poprvé, mohlo by se vám určitě hodit pár informací pro začátek.

Nebojte se zeptat

Mnoho mých známých chodí týdny nebo měsíce do různých fitek, ale cvičí neustále na těch stejných přístrojích a se stejnými činkami.

Naučili se cvičit s několika základními nástroji a protože přesně neví, jak používat další nářadí, raději zůstávají pouze u svých cviků.

To je ovšem především při posilování problém, protože se tím značně snižuje efektivita růstu svalové hmoty. Svaly rostou mnohem lépe, když cviky střídáte a děláte různé variace. Proto se určitě nebojte zeptat trenéra, který z dalších přístrojů je na danou partii vhodný a jak přesně se používá.

Zbytečně se nepřetěžujte

Někteří lidé mají tendenci rychle dohnat čas, který necvičili a doufají, že díky tvrdému tréninku se změny hned projeví. Lidé pak cvičí ve fitness centru zbytečně dlouho a mnoho cviků, ale neefektivně.

Při posilování stačí většině lidí hodinka času, na delší cvičení nemá tělo dostatečné zásoby glykogenu a začne pak brát ze zásob těla. Lidé, kteří se snaží zhubnout by ale zase měli mít individuální trénink, který je sice delší, ale ne tak náročný.

Pravidelné cvičení

Důležitá je při cvičení samozřejmě pravidelnost, mnohem větší efekt má, když cvičíte 3-4 týdně. Procvičení jednou za týden je lepší než necvičit vůbec, ale nikam se tím neposunete, budete si jen udržovat fyzičku a stabilní váhu.

Mě pomůže to, když si zaplatím ve fitku předplatné, mám pak větší motivaci ke cvičení a chodím mnohem častěji. Pokud bydlíte v Praze, můžu doporučit třeba Kentoya fitness Praha, kde máte dokonce první trénink zdarma, takže si to tam můžete jen tak nezávazně otestovat.

Na stejné adrese – Topolová 2916/14, Praha 10 – pak najdete i Kentoya solárium Praha. Můžete si tedy v jednom centru zasportovat i krásně opálit své tělo!

One Response