Zelená káva a její účinky

Zelená káva a její účinky

Kávu – klasickou praženou – zrnkovou nebo mletou, to pije asi každý z nás. V posledních týdnech a měsících je ale k vidění na tuzemském internetu jedna mánie. A ta se týká popíjení zelené kávy, která má mít až zázračné účinky na naše zdraví. V čem je vlastně tak dobrá?

Pomáhá na hubnutí?

V první řadě dokáže zlepšit účinnost hubnoucího procesu. Kromě jiného pak jen regulérním pomocníkem každého uživatele při prevenci cukrovky, žlučových kamenů nebo dokonce obávané celulitidy.

Kyselina kávová, kterou zelená káva mimo jiné obsahuje, kam snižuje vstřebávání cukrů – a opět jsme u hubnutí, protože nadbytek cukru v těle znamená znásobení tukových polštářků, to je neoddiskutovatelná rovnice, kterou potvrdí třeba i každý obvodní lékař.

Samozřejmě, sama o sobě zelená káva jen tak nezabere – ani na hubnutí, ani při očekávání rapidního zlepšení zdravotního stavu, to se musí podpořit něčím větším.

Zelená káva a její účinky Dvakrát týdně cvičit, nepřejídat se, omezit alkohol a tučná jídla, to je takový základ zdravého životního stylu. Ale zpět k zelené kávě.

Výtažky z ní jsou sice zdraví prospěšné, ale pokud budete jen užívat tabletky a nebudete ji ani pít, nebude to tak efektivní. Zapovězena je pak osobám s vážnými srdečními chorobami či těhotným ženám, stejně tak menším dětem nebo těm, kteří trpí cukrovkou. Na vině je hlavně přemíra kofeinu.

Popularita zelené kávy je založena na tom, že její zrnka jsou vlastně nepražená. Pražená černá káva prostě není tolik zdravá jako ta zelená, protože pražením – laicky řečeno zahříváním na vysokou teplotu až po dobu několika minut – se samozřejmě cenné látky po desítkách vytrácejí. A na závěr jedno chuťové doporučení. Zelená káva není hořká – nicméně je trochu kyselá.

Další informace o zelené kávě v článku https://fitactive.cz/green-coffee-zelena-kava/

1 thought on “Zelená káva a její účinky”

  1. Zelenou kávu zobu v tabletkách, mám cukrovku a u doktorky mne velice pochválili 🙂 má kouzelné účinky.

Comments are closed.

Scroll to Top