Chitosan a jeho 4 účinky na hubnutí: Zablokuje přijaté tuky?

Chitosan a jeho 4 účinky na hubnutí: Zablokuje přijaté tuky?

Chitosan je přírodní vláknina s unikátními vazebnými schopnostmi. Získává se ze schránek mořských korýšů a vysoce účinně odstraňuje tuky z přijaté potravy. Jaké jsou její hlavní účinky na hubnutí?

Chitosan a chitomax

Standardní forma chitosanu se musí zcela rozpustit v žaludeční kyselině, aby mohla účinně působit, což trvá u běžných produktů z chitosanu minimálně 60 minut. Chitomax je však vysoce kvalitní chitosan, který je speciálním patentovaným postupem upraven. Má zlepšenou rozpustnost v žaludeční kyselině a mnohem vyšší schopnost vázat tuky. Podle měření v laboratorních podmínkách Chitomax  mnohem účinněji váže triglyceridy než běžné konkurenční chitosanové produkty.

Chitosan a jeho 4 účinky na hubnutí: Zablokuje přijaté tuky?

4 hlavní účinky Chitomaxu

  1. Rychlý účinek a snadné užívání, v žaludku se plně aktivuje během 1 až 3 minut
  2. 5x účinněji váže tuky než běžné produkty s chitosanem
  3. Snižuje chuť na jídlo a tím podporuje hubnutí díky vysoké koncentraci nerozpustné vlákniny
  4. Pomáhá udržovat normální hladinu škodlivého LDL cholesterolu v krvi a tím podporuje zdravou funkci orgánů v těle včetně trávení a spalování tuků

Původ chitosanu

Schránky krabů, raků a mušlí se již nesmí házet zpět do moře a využívají se často dál. Stejně jako houby a krovky hmyzu jsou významným zdrojem chitinu, ze kterého se získává polysacharid chitosan. Japonci objevili mohutné vazebné schopnosti chitosanu již před 100 lety a úspěšně ho využívají ve všech odvětvích průmyslu i medicíně.

Chitosan a jeho 4 účinky na hubnutí: Zablokuje přijaté tuky?

Unikátní druh vlákniny

Chitosan patří mezi nerozpustné vlákniny. Je to nevstřebatelný polysacharid s kladným nábojem, který má obrovské vazebné schopnosti. Z přijaté potravy odstraňuje tuky pomocí stolice. Naváže na sebe čtyřšestinásobek své váhy a odstraní je ze zažívacího traktu, ještě než jsou tuky zpracovány a uloženy. Váže na sebe i žlučové kyseliny vznikající v játrech přeměnou cholesterolu. Větší množství cholesterolu se spotřebuje na jejich doplnění a hladina cholesterolu v krvi klesá.

Chitosan pomáhá hubnout

Obezita a nadměrná tělesná hmotnost zvyšuje pravděpodobnost vzniku mnoha onemocnění jako je mrtvice, infarkt, dna, cukrovka, rakovina a žlučové kameny. S nadváhou se pojí zvýšená únava, potíže s dýcháním, bolesti zad a kloubů. Chitosan je zdroj vlákniny, který pomáhá snížit chuť na jídlo a tím i hubnout.

Nerozpustná vláknina se spojí s vodou, nabobtná a rozšíří se v žaludku a cítíte se plní po dlouhou dobu. Chitosan se v žaludku rozpouští za vzniku gelovité struktury a chrání žaludeční sliznici před nadměrnou kyselostí. Pročišťuje organizmus, detoxikuje tělo, působí proti zácpě i pálení žáhy a zvýšená viskozita gelu zvyšuje pocit sytosti. Chitosan přirozeným způsobem při trávení zbavuje tělo nežádoucího tuku a pomáhá snižovat tělesnou hmotnost.

Chitosan a jeho 4 účinky na hubnutí: Zablokuje přijaté tuky?

Chitosan a další účinky

Chitosan podle studie může zabránit progresi diabetu 2. typu díky změně střevní mikroflóry, což pak snižuje záněty i bakteriální infekce. Produkty s chitosanem mohou při pravidelném vyplachování dutiny ústní alespoň 2 týdny snižovat tvorbu plaku a zubních kazů. Navíc pomáhá snížit vysoký krevní tlak a snižuje riziko anémie s nízkým obsahem železa v krvi. Studie naznačují, že perorální podání vitamínu B12 s chitosanem může pomoci při léčbě anémie spojené s gastrektomií.

Základní informace o Chitomaxu

Balení: 60 kapslí
Kapsle: 540 mg
Čistá hmotnost: 32 g
V jedné tobolce: chitosan 500 mg, vitamin C 40 mg
Doplněk stravy neobsahuje plnidla ani konzervační látky

Chitosan a jeho 4 účinky na hubnutí: Zablokuje přijaté tuky?

Užívání Chitomaxu

Pro štíhlou postavu: těsně před jídlem užívat 1 až 2 kapsle a zapít 200 ml vody.

Pro očistu organizmu: před spaním (asi ve 22 hodin) 1 kapsli zapít sklenicí vody.

Přípravek Chitomax podporující hubnutí vyrábí britská společnost Pharmacopea Ltd., která se zaměřuje na výrobu přírodních doplňků stravy. Mezi své produkty zařazuje hlavně potravinové doplňky z hub a přípravku vyrobené podle tradičné čínské medicíny. Své produkty zastřešuje pod značkou Superionherbs. Mnoho lidí ve svých recenzích potvrzuje účinky tohoto produktu. Stojí tedy za vyzkoušení.

Scroll to Top