Colostrum ADVANCE [recenze]: Co o něm říkají zkušenosti zákazníků

Colostrum ADVANCE [recenze]: Co o něm říkají zkušenosti zákazníků

O Colostru Advance se často hovoří jako o nejsilnějším produktu této látky na trhu. Působí na imunitu, posiluje vlasy, pomáhá u ekzémů, alergií i oparů a na mnoho dalších neduhů. Jak je to s kvalitou produktu a jaké jsou zkušenosti uživatelů?

Co je to colostrum

Colostrum neboli mlezivo je tekutina z mléčné žlázy, která se vylučuje pouze pár dní po porodu u všech savců včetně člověka. Tato přírodní látka poskytuje unikátní kombinaci životně důležitých složek, například imunoglobiny, růstové faktory, vitamíny, minerály a proteiny, které mají mnoho unikátních účinků na tělo. Ihned po narození pomáhají proti parazitům, bakteriím, virům, plísním či alergenům.

Colostrum se u lidí tvoří v těle ženy těsně před porodem a 72 hodin po porodu. Jakmile se dítě narodí, není už chráněno matčinou placentou, ale buduje si vlastní imunitu. Mlezivo je na to, aby dítě přivyklo na okolí s výše uvedenými patogeny.

Kravské – bovinní colostrum

Nejpodobnější lidskému colostru je kravské mlezivo, hovězí neboli bovinní. Mnoho studií poukazuje na to, že obsahuje 30x až 40x více růstových faktorů než to naše. Lidé produkují mleziva oproti krávám velmi málo. Jedna kráva ho po narození telete vyprodukuje až 9 galonů během prvních 36 hodin. Další studie však tvrdí, že pro nás toto mlezivo není tak stravitelné a prospěšné, jako to lidské.

Kravské colostrum obsahuje 85% všech imunoglobulinů, jeho složení však ovlivňuje celá řada faktorů. Například zdravotní stav krávy, způsob chovu, ustájení a krmení, ale i způsob a technologie zpracování. Colostrum je nutností pro novorozence, je však i účinným výživovým doplňkem pro dospělé jedince.

Snáze s ním překonáte různé neduhy, jako je nachlazení, chřipka, opary, alergie či srdečně cévní onemocnění. Podle studií potravinové doplňky ve formě colostra z kravského mléka brání chřipce mnohem účinněji než vakcína proti chřipce. Colostrum obsahuje látky pro posílení imunity a obranyschopnosti organismu.

Colostrum ADVANCE [recenze]: Co o něm říkají zkušenosti zákazníků

Colostrum Advance a složení

 • Imunoglubíny – zajišťují organismu imunitu, v ideálním stavu umí tělo vyprodukovat i samo a využívat proti cizorodým látkám v těle. Imunoglobuliny typu G jsou protilátky zastoupené v colostru v nejvyšší míře.
 • Růstové faktory – povzbuzují tělo k vytváření imunoglobulinu a velmi pozitivně ovlivňují buněčnou výměnu.
 • Laktoferin – bílkovina patřící mezi nejsilnější imunostimulátory, brání rozmnožování bakterií a váže na sebe železo, je zdrojem ochrany před vážnými nemocemi. Nachází se na povrchu sliznic a v krevní tekutině.
 • Cytokin – v colostru je hned několik skupin, mezi nejdůležitější z nich patří interleukin. Slouží hlavně ke koordinaci funkcí imunitních buněk.
 • Vitamíny, minerální látky a stopové prvky – obsahuje vitamíny A, komplex vitamínů skupiny B, C a D3 nebo koenzym Q.
 • 26 různých aminokyselinpolypeptidy podporují nedostatečně fungující imunitní systém
 • Enzym telomeráza – známý jako enzym nesmrtelnosti, při spolupůsobení růstových faktorů zpomaluje stárnutí.
 • Kasein – účinný při ochraně zubní skloviny a zabraňuje demineralizaci zubů.

Colostrum Advance je 100% bovinní colostrum440 mg IgG 40/1 v tobolce a želatina tvořící obal tobolky.

Účinky colostra na lidský organismus

 • Zvyšuje imunitu a přirozenou obranyschopnost organismu
 • Účinné jako prevence proti chřipce a dalším nemocem
 • Účinné v boji proti alergiím a herpesu
 • Užívá se při kardiovaskulárních nebo krevních onemocněních
 • Pomáhá při zánětlivých onemocněních šlach a kloubů
 • Regeneruje svaly a nervy
 • Doporučuje se při onkologických a nádorových onemocněních
 • Snižuje pocit vyčerpání, únavy a deprese
 • Účinné při diabetu
 • Zpomaluje příznaky stárnutí
 • Pomáhá při redukční dietě
 • Zlepšuje fyzickou kondici

Colostrum ADVANCE [recenze]: Co o něm říkají zkušenosti zákazníků

Vedlejší účinky a na co si dát pozor

Podle dosavadních průzkumů, studií a informací není užívání colostra během těhotenství a kojení zcela jednoznačné. Poraďte s proto lékařem. Dětem se doporučuje až od 3 let. S lékařem se také poraďte, pokud trpíte srážlivostí krve.

Pokud jste intolerantní nebo alergičtí na mléko nebo laktózu, nemusíte se obávat colostrum užívat, ve většině případů je colostrum odtučněno a zbaveno kaseinu. Vždy záleží na procesu výroby a zpracování daného produktu. Z vedlejších účinků se občas objevují drobné nevolnosti, které po pár dnech zmizí. Vzhledem k čistotě přírodního výživového doplňku nehrozí ani žádné trávicí potíže.

Colostrum Advance recenze a zkušenosti

Zkušenosti uživatelů s colostrem jsou vesměs dobré. V diskusích lidé uvádějí úspěšnost při autoimunitních onemocněních a pozitivních účincích na imunitu. Mnoho diskusí polemizuje o tom, zda je lepší kravské nebo kozí colostrum. Produkt Colostrum Advance je označován jako výborný i pro imunitu u dětí. Jde o kvalitní produkt. Který rozhodně stojí za vyzkoušení.

Scroll to Top