Pomůže nám Matcha Tea spálit tuky?

Pomůže nám Matcha Tea spálit tuky?

Matcha Tea je čaj s lahodnou a výraznou chutí. Považuje se za nejlepší zelený čaj s významnými účinky na zdraví. Dodá vám energii a má i velký vliv na hubnutí. Pokud jej použijete na přípravu moučníků, dodá jim zajímavou barvu i chuť.

Matcha Tea je lehce nasládlý nápoj s výraznou zelenou barvou. Obsahuje velké množství živin a dodá vám denní porci antioxidantů jen ve dvou šálcích. Na rozdíl od klasického zeleného čaje totiž vypijete i jeho rozemleté lístky a dostanete do těla větší množství potřebných látek. Čaj neobsahuje barviva, žádné další přísady a velmi často je v bio kvalitě. Jeho o něco vyšší cena je kompenzována kvalitou.

Pomůže nám Matcha Tea spálit tuky?

Víte že…

I když je Matcha Tea považován za japonský čaj, jeho původ je třeba hledat v Číně. Před 7000 lety byl objeven v čínské provincii Yunnan. Podle pověsti jej v průběhu 12. století do Japonska přivezl zenový mistr Essai během vlády dynastie Tang. Oblíbili si jej nejvyšší šlechtické kruhy a pronikl i mezi samuraje a budhistické mnichy, kteří z pití Matcha Tea vytvořili rituální obřad.

Jak se vyrábí Matcha Tea

Než se Matcha Tea dostane k vám, urazí dlouhou cestu. Už 3 až 4 týdny před sklizní, která probíhá jen jednou za rok na jaře, se plantáže nejprve zastíní, aby v listech bylo ještě více chlorofylu. Pak se ručně sesbírají jednotlivé lístky, napaří se, usuší, nasekají a velmi pomalu namelou pomocí žulových kamenů na jemný prášek. Proces probíhá pod pravidelnou kontrolou. Z výživového hlediska je tento čaj mnohem hodnotnější než klasické zelené čaje, zejména protože není fermentován.

Co nabízí Matcha Tea

Tento čaj obsahuje vitamíny A, B1, B2, B12, C a P, minerály jako je vápník, železo, draslík, fluor nebo zinek, vlákninu, antioxidanty, taniny a katechiny, kofein, aminokyseliny, jako je stimulant teofylin nebo L-theanin. Ten dokáže navodit stav relaxace bez ospalosti, stimuluje alfa vlny, které ovlivňují stavy mysli. Má uklidňující účinky, uvolňuje mysl, zrychluje reakce a bystří paměť. Polyfenoly EGCG – epigallocatechin gallát a ECG – epikatechin gagát odstraňují volné radikály a chrání buňky DNA před poškozením. Zpomalují růst rakovinných buněk a ničí je. Katechiny zase brání růstu nádorů a chrání před poškozeními ultrafialovým zářením UVB.

Pomůže nám Matcha Tea spálit tuky?

Jaké má čaj účinky

 • dodává energii a zlepšuje soustředění
 • působí pozitivně na nervovou soustavu, zmírňuje stres a uklidňuje mysl
 • je prevencí proti infekcím i vzniku rakoviny
 • působí preventivně proti zubnímu kazu
 • je prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním
 • snižuje krevní tlak, cholesterol a hladinu cukru v krvi
 • má protizánětlivé a detoxikační účinky
 • urychluje regeneraci po fyzické námaze
 • zpomaluje stárnutí
 • prospívá stavu pleti a pokožky
 • neobsahuje žádné kalorie
 • zmenšuje chuť na jídlo
 • pomáhá spalovat tuky
 • zrychluje metabolismus

Pomůže nám Matcha Tea spálit tuky?

Matcha Tea a hubnutí

Zelené čaje mají obecně velmi dobrý vliv na hubnutí, zejména díky obsahu katechinů. Matcha Tea má katechinů a hlavně antioxidantů EGCG nejvíce ze všech zelených čajů, a proto má největší vliv na hubnutí. Zrychluje metabolismus až o 40 %, spaluje tělesný tuk, zmenšuje chuť k jídlu a navíc odvodňuje. Je nutné dodržovat pitný režim, protože cílem hubnutí není jen odvodnit se, ale spálit tuky a shodit pár kilogramů. Denně vám stačí 2 až 3 šálky čaje, vždy 2 gramy Matcha Tea v jedné porci. Šálek si dopřejte po cvičení. Ovlivní totiž metabolické procesy a podpoří v těle intenzivnější spalování tělesného tuku. Navíc vám dodá energii a nebudete se cítit unavení ani ospalí.

Jak připravit Matcha Tea

Nepoužívejte kovové lžičky a nádoby, které by mohly zničit účinky čaje. Na přípravu je třeba miska, bambusová lžička a metlička. Bambusovou lžičkou naberte 2 až 3 lžičky čaje, přibližně 2 gramy a zalijte 100 ml vody, kterou nejprve uvaříte a necháte zchladit na 75 °C. Pak čaj našleháte metličkou nebo šlehačem na mléko, dokud vám nezhoustne. Denně se nedoporučuje vypít více než 6 šálků, děti a těhotné by neměly vypít více než 2 šálky za den.

Scroll to Top