Na co je dobrá spirulina? Známe její účinky!

Spirulina

Spirulina je modrozelená sladkovodní mikrořasa ve tvaru spirály, roste na hladině přírodních jezer a pěstuje se i v umělých jezerech. Je považována za fotosyntetický druh řasy a její stáří se odhaduje na 3,5 miliardy let. Dokáže přežít v nejnáročnějších podmínkách, a proto může být pro náš organismus velkým přínosem.

Spirulina

Spirulinu koupíte ve formě prášku nebo tablet. Má intenzivní chuť a skvělé nutriční hodnoty. Je bohatá na živiny, jako jsou sacharidy, vitamíny, minerály, stopové prvky a chlorofyl, zejména riboflavin, niacin, kyselinu listovou, vitamin C, A, E a K. Patří mezi potraviny, které mají nejvyšší množství bílkovin z rostlinné říše. Obsahuje 18 z 22 aminokyselin, které naše tělo potřebuje.

Spirulina

Čistí a detoxikuje a pomáhá odstraňovat těžké kovy z těla

Spirulina je díky proteinům a peptidům silně detoxikační a pomáhá z těla odstraňovat olovo, rtuť, arzen a další těžké kovy, herbicidy a pesticidy a škodlivé toxiny. Chronická toxicita postihuje lidi po celém světě. Těžké kovy nevznikají jen spalováním fosilních paliv a z dopravních prostředků, ale nacházejí se v některých lécích, vakcínách, mořských rybách i houbách, jsou v hliníkových konzervách, nádobí, alobalu, v jídle i starých barvách či nátěrech.

Je snadno stravitelná

Spirulina i chlorella jsou snadno stravitelné. Spirulina má tenké buněčné stěny složené z mukopolysacharidů, což jsou komplexní cukry, které trávicí systém lépe vstřebá a s ním i všechny živiny. Pro doplnění doporučuje mladý zelený ječmen.

Spirulina

Zabraňuje výskytu kvasinkových infekci

Spirulina odstraňuje z těla i kvasinky Candida a pomáhá jim vyplavit je ven z těla. Je proto vhodným doplňkem pro ty, které trápí opakované kvasinkové infekce.

Má antioxidační vlastnosti

Spirulina má silné antioxidační vlastnosti, obsahuje fykocyanin a další antioxidanty potlačující působení volných radikálů, které poškozují buňky a způsobují různá chronická onemocnění.

Podporuje zdraví srdce a snižuje cholesterol

Spirulina snižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu i triglyceridů a reguluje hladinu prospěšného cholesterolu HDL. Má pozitivní dopad na produkci oxidu dusnatého v těle, který pomáhá krevním cévám v rozpínání a umožňuje rychlejší a snadnější tok krve. Polynenasycené mastné kyseliny, kterým dominuje kyselina gama – linolenová přispívají ke snížení cholesterolu v krvi i krevního tlaku.

Spirulina

Zmírňuje projevy chudokrevnosti – anémie

Nejčastější příčinu poruchy tvorby červených krvinek je nízká hladina železa, kyseliny listové nebo vitamínu B12, které ve spireině najdete. Spirulina obsahuje několikanásobně vyšší hodnoty železa než jiné potraviny a zvyšuje obsah hemoglobinu v červených krvinkách.

Podporuje zdraví mozku

Je bohatá na antioxidanty a aminokyseliny a pomáhá chránit mozek před degenerativními nemocemi jako Parkinsonova nebo Alzheimerova choroba. Aminokyseliny se působením pigmentace stahují, vytváří neurotransmitery, tím podporují mentální kapacitu a zvyšují produktivitu mozku.

Odstraňuje chronickou únavu

Chronická únava se často projevuje hlubokým vyčerpáním, ztrátou pozornosti, špatnou náladou a fyzickými problémy. Je často důsledkem nesprávného životního stylu. Příznaky lze eliminovat dodáním živin, vlákniny a detoxikací spirulinou.

Pomáhá zlepšovat zrak i stav pokožky

Spirulina obsahuje 10x více beta karotenu než mrkev. Tato forma vitamínů A má příznivé účinky na regeneraci unavených očí a kůže.

Spirulina

Podporuje hubnutí

Pocitem hladu nás tělo žádá o kvalitní živiny. Spirulina má v sobě obrovské množství živin, včetně bílkovin s vysokou vstřebatelností, esenciálních mastných kyselin, vitamínů, minerálů a chlorofylu a může snížit pocity hladu a chutí. Tím pomáhá k hubnutí.

Přispívá k prevenci rakoviny kůže

Spirulina obsahuje mnoho antioxidantů a látek pro prevenci nádorů i snížení množení karcinogenních buněk. Zvyšuje tvorbu protilátek a bílkovin, které zlepšují imunitu, pomáhají odvrátit infekce i rakovinová onemocnění.

Snižuje premenstruační syndrom – PMS

PMS se vyznačuje psychickými příznaky, mezi které patří výkyvy nálad, deprese, úzkosti, nervozita a podrážděnost. Fyzickými projevy může být napětí, zvýšená citlivost, nafouklé břicho, otoky, únava, zvýšená chuť k jídlu a nárůst váhy. Kyselina gama – linolenová – GLA působí silně protizánětlivě a zmírní příznaky.

Scroll to Top