Kofein a cvičení, hubnutí

kofein cvičení hubnutí

Pro mnoho lidí, kteří pijí kávu a čaj pravidelně nejsou efekty a účinky kofeinu při cvičení tolik poznat, protože už mají vybudovanou toleranci a kofein na ně tolik nepůsobí. Pro lidi, kteří ale tento stimulant pravidelně neužívají to může být vhodný doplněk stravy při cvičení a hubnutí.

Stimulační účinky

Při posilování ale i aerobní činnosti jako je běh, se mohou pozitivní účinky kofeinu hodit. Díky stimulačnímu efektu byste měli být výkonnější a na krátkou dobu soustředěnější. Díky tomu, že zvyšuje využití tuků jako energetického zdroje vytváří potřebnou energii a zároveň napomáhá hubnutí.

Jeho efekt není ale příliš silný a nedá se říct, že by vám vytvořil energii, kterou nemáte. Spíše jde jen o to, že pocity únavy a oslabení dokáže kofein oddálit na později.

Účinky při hubnutí

Možná si někdo z vás všimnul toho, že při značném užívání kofeinu dochází k hubnutí a snižování váhy. Přičin je několik. Jak už jsme zmínili, kofein zlepšuje spalování tuků, ale také po vyšších dávkách ztrácíte pocity chuti a tak jí člověk méně. Navíc kvůli diuretickým vlastnostem dochází k úbytku vody z těla, čímž se váha opět o něco snižuje.

Jak na účinky i při pravidelném užívání?

Pokud chcete opět “zažít” silnější účinky kofeinu, ale kvůli toleranci vašeho těla už to není možné, můžete zkusit krátkodobé vysazení na 2 – 5 dnů. Poté, například před cvičením byste měli dávku silnější kávy či energetického nápoje cítit a efekt při cvičení by měl být silnější, než při pravidelném užívání.

1 thought on “Kofein a cvičení, hubnutí”

  1. Kofein je jeden z mála “nakopávačů” který opravdu funguje. Vždy si dám 20minut před tréninkem pořádné kafe a výsledek se brzy dostaví.
    V posilovně vydržím o něco déle a pociťuji nejen ve větším množství energie funkčnost kafe, ale také se více potím, což zlepšuje spalování kalorií.

Comments are closed.

Scroll to Top